Hakkında

 

Emrah MURAT kimdir?

  01-02-1988 Tarihinde Yozgat’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Akdağmadeni ilçesinde tamamladı. 2006-2012 yılları arasında,  Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mesleğe, Üniversite 1. sınıf itibari ile okul ve iş hayatını birleştirerek başladı. Okul yıllarında 5 yıl boyunca, aktif olarak hem sahada hemde ofiste çalışmıştır. Mezun olduğu 2012 yılından bu yana Jeofizik Mühendisi olarak çalışmaktadır.

  Mesleğe Ankara’da bir firmada başlamıştır. Halen devam etmekte olduğu firmada daha çok Geoteknik işlerle ilgilenmektedir. Bunların başlıcaları, Yüksek Hızlı Tren, Havalimanı, Güneş enerji Santralleri, Hidroelektrik Santraller, Karayolları, Otoyollar, Gar Kompleksleri, Metro çalışmaları gibi birçok hizmette jeolojik geoteknik, danışmanlık, arazi ve ofis işleri ile ilgilenmiştir.

  Piyasada pek çok meslektaşı ile fikir paylaşımı ve yetişmesine yardımcı olmuştur.  İrili ufaklı pek çok projede yer almıştır, 60 dan fazla ilde ve 3-4 ayrı yurt dışı projelerinde gezmiş ve çalışmıştır.

  Bu platformu kurarken amacı; aslında kendisinin de okurken ve meslek hayatı boyunca karşısına engel olarak çıkan Türkçe kaynak sıkıntısı ve yetersiz açıklamalar ile bilgisayar programlarının anlatılmaması tanıtılmaması olmuştur.

  Vakit oldukça mutlaka bu platform güncellenecek ve her zaman hep iyisi ve günceli sloganı ile  bu eşsiz kaynaklardan yararlanmanız dileğiyle. ,

  Emrah MURAT,

  Jeofizik Mühendisi